نصب و سرویس لوازم خانگی

سامانه آنلاین درخواست خدمات در شیراز (شیراز سرویس)

www.shahr-service.ir
09032226910 - 09032226915 
ارائه خدمات منزل و محل کار

 

 

 

ارسال درخواست از طریق وب سایت و یا اپلیکیشن وب سایت

تماس کارشناسان ما با شما و تأیید سفارش شما

 ارسال متخصص در زمان مشخص شده و انجام فعالیت ها

نصب یخچال در شیراز

سرویس یخچال و فریز در شیراز

سرویس یخچال در شیراز

در این آموزش به ارائه نکاتی برای نگهداری یخچال و ایمنی بیشتر آن می پردازیم.

نصب یخچال در شیراز

سرویس یخچال و فریز در شیراز

  سرویس یخچال در شیراز

نگهداری یخچال و ایمنی آن

 یخچال را قبل از استفاده در محل مناسب قرار دهید.

برای خارج کردن دوشاخه از برق هرگز سیم آن را نکشید. همیشه دو شاخه را محکم گرفته و به طور مستقیم از پریز خارج کنید.

هنگام جابجایی یخچال فریزر مراقب کابل برق باشید تا آسیبی به آن وارد نشود.

چنانچه دست مرطوب خود را به قسمت های خیلی سرد یخچال بزنید دست شما به آن می چسبد.

هنگام تمیز کردن یخچال دوشاخه را از برق بکشید.

 از خم کردن، کشیدن و پیچاندن کابل برق خودداری نمایید زیرا باعث آتش سوزی و برق گرفتگی می‌ گردد و از وصل بودن سیم زمین (ارت) مطمئن شوید.

 ظروف شیشه ‌ای را داخل فریزر قرار ندهید زیرا بر اثر انبساط خواهند شکست.

 در صورت امکان یخچال را از طریق سیم خودش به برق وصل کنید زیرا استفاده از سیم رابط ولتاژ خروجی پریز  را بالا می برد و باعث قطع شدن برق می‌گردد.

 یخچال فریزر را در محلی قرار دهید که در صورت بروز حادثه بتوانید سریعا سیم آن را از برق قطع نمایید.

 یخچال را در معرض گرما، نور مستقیم آفتاب و رطوبت قرار ندهید.

جهت جلوگیری از لرزش در حین کار، یخچال می‌ بایست تراز باشد.

   دمای محیط نصب نباید زیر 5 درجه سانتیگراد باشد، در غیر این صورت روی کارکرد یخچال تاثیر می‌گذارد.

     در صورت آسیب دیدگی کابل برق، تعویض آن را به سرویس کار مجاز یا کارخانه سازنده بسپارید.

     از دست کاری یا افزایش طول سیم برق خودداری فرمایید.

      یخچال را در مجاورت دستگاه های حرارت زا مانند گاز، شوفاژ و آب گرمکن قرار ندهید.

      برای کمک به جریان مناسب هوا، لوله های پشت یخچال فریزر خود را حداقل سالی دوبار گردگیری کنید.

       از قرار دادن غذاهای داغ در یخچال خودداری کنید.

     روی غذاها را با درب یا محافظ های مخصوص بپوشانید؛ بخار متصاعد از آن ها به ایجاد برفک بیشتر منجر شده که برای آب کردن آن ها باید انرژی زیادی مصرف شود.

    از مصرف پارچه و ورق های نایلونی روی طبقات یخچال فریزر و چسباندن ظروف به یکدیگر خودداری نمایید زیرا این کار مانع جریان مناسب هوا می شود.

     شروع به کار دستگاه: پس از اتصال یخچال به برق، بگذارید حداقل 3 ساعت به صورت خالی کار کرده تا برودت آن به میزان کافی برسد. 

     تمیز کردن یخچال: فراموش نکنید که یکی از مهم ترین عوامل خرابی وسایل برقی، خاک گرفتن آن ها می باشد. بنابراین حتما هر چند وقت یک بار یخچال خود تمیز نمایید.

 می توانید بدنه بیرونی و فضای داخلی یخچال را با محلول آب و جوش شیرین بشویید. برای جلوگیری از به هدر رفتن انرژی و در امان ماندن از خطر برق گرفتگی بهتر است در هنگام تمیز کردن داخل یخچال، آن را از برق بکشید.

 استفاده از ترانس برای اتصال دستگاه به برق: تحقیقات انجام شده روی لوازم برقی و دستگاه های الکترونیکی نشان می دهد که ضعف و نوسانات برق شهر یکی از مهم ترین عوامل اصلی خرابی و از کار افتادگی این دستگاه ها می باشد. بنابراین برای تنظیم و پس از نصب یخچال فریزر قالب های یخ و چند لیوان آب اول را دور بریزید. یخ ها و آب های اولیه ممکن است حاوی ذرات داخل لوله شلنگ یا منبع تغذیه آب باشند. این عمل در صورت عدم استفاده طولانی مدت از دستگاه نیز باید انجام شود.

 ممکن است برای شما نیز پیش بیاید که نیاز به بررسی و تعمیر یخچال داشته باشید. بهتر است قبل از زنگ زدن به تعمیرکار خودتان تا حد ممکن بررسی کنید تا متوجه شوید که واقعاً نیاز به تعمیر یخچال وجود دارد یا صرفاً اشکال جزئی در یخچال رخ داده است. یکی از مشکلاتی که ممکن است برای یخچال پیش بیاید این است که در آن به درستی بسته نشود. در ادامه دو روش برای حل این مشکل ارائه میکنیم.

کنترل این نوسانات و طول عمر بیشتر دستگاه یخچال فریزر خود، حتما از ترانس استفاده نمایید.

نصب یخچال در شیراز

سرویس یخچال و فریز در شیراز

سرویس یخچال در شیراز

تعمیر یخچال به دلیل کامل بسته نشدن در آن

 اگر در یخچال به درستی بسته نمیشود، مشکل میتواند از درز لاستیکی در یخچال باشد که باعث بسته شدن در میشود یا از لولاهای یخچال باشد. جهت بررسی علت بسته نشدن در یخچال ابتدا کاغذ نازکی را بین یخچال و درز لاستیکی در یخچال وارد کنید و سپس آن را بیرون بیاورید. اگر وارد و خارج کرد کاغذ به آسانی انجام شد مشکل احتمالاً از درز لاستیکی یخچال است.

برای خرید درز لاستیکی یخچال باید مدل یخچال را بدانید. میتوانید از طریق دفترچه راهنما یخچال، مدل آن را بفهمید. اگر دفترچه راهنما یخچال را ندارید ممکن است مدل آن روی در یا کنار یخچال نوشته شده باشد. میتوانید از مغازه ای که یخچال را خریده اید یا فاکتور خرید نیز مدل آن را بفهمید.

بعد از خرید درز لاستیکی برای تعمیر یخچال باید درز لاستیکی را مدتی در آب گرم قرار دهید تا از حالت سفت درآید تا بتوانید آن را جای درز قبلی قرار دهید. جهت تعمیر یخچال بررسی کنید درز یخچال چطور بر روی در نگه داشته شده است. ممکن است درز یخچال با پیچ سفت شده باشد و باید پیچ ها را باز کرد. بعد از درآوردن درز لاستیکی باید محل نصب آن را تمیز کنید تا هنگام تعمیر یخچال درز جدید به خوبی بچسبد. برای چسباندن درز لاستیکی باید وسایل مورد نیاز جهت نصب آن را تهیه کنید. درز لاستیکی یخچال میتواند با چسب یا پیچ وصل شود. هنگام تعمیر یخچال و چسباندن درز پلاستیکی به آرامی و بدون عجله درز را بچسبانید تا به خوبی بچسبد.

بعد از چسباندن درز لاستیکی از این که تعمیر یخچال به درستی انجام شده و در یخچال بسته میشود، چند بار در یخچال را باز و بسته کنید تا از درست شدن آن اطمینان حاصل کنید.

 

نصب یخچال در شیراز

سرویس یخچال و فریز در شیراز

 سرویس یخچال در شیراز

تعمیر یخچال و بررسی لولاهای آن

ممکن است به علت سنگین بودن در یخچال به دلیل زیاد بودن مواد غذایی در آن، لولاهای یخچال مشکل پیدا کرده باشند و باعث بسته نشدن در یخچال شوند. به اکثر لولاها میتوان از بالا و پایین یخچال دسترسی داشت و ممکن است لازم باشد در یخچال را باز کنید تا به آن دسترسی داشته باشید.شما میتوانید از بالای یخچال به پیچ های لولا دسترسی داشته باشید. با پیچ گوشتی دو سو یا چهار سو یا ابزار مناسب، همه پیچ های لولا را سفت کنید. بعد از این کار چند بار در یخچال را باز و بسته کنید تا از بسته شدن صحیح در یخچال اطمینان حاصل کنید.بدین صورت شما میتوانید تعمیر یخچال و مشکل درست بسته نشدن در یخچال را خودتان بدون نیاز به تعمیرکار انجام دهید.

اگر نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید میتوانید با شیراز سرویس تماس بگیرید.

نصب یخچال در شیراز

سرویس یخچال و فریز در شیراز

سرویس یخچال در شیراز 

تعمیر ماشین لباسشویی در شیراز به دلیل پیچیده شدن لباسشویی های امروزی، در زمره کارهای تخصصی قرار می گیرد . ما در این مطلب مواردی برای تعمیر ماشین لباسشویی و آشنایی شما با انواع ماشین لباسشویی و نحوه کارکرد آنها بیان کرده ایم.در حال حاضر ماشین های موجود در بازار به دو شکل اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بوده و نوع نیمه اتوماتیک نیز به دو صورت دو قلو (قسمت شستشوی لباس + قسمت خشک کن لباس ) و نوع ساده (سطلی ) در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

 ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک سطلی ساده : چون علاوه بر انرژی الکتریکی نیروی انسانی نیز در به پایان رسیدن عملکرد ماشین دخالت دارد این لباسشویی ها را نیمه اتوماتیک می نامند.

 لباسشویی نیمه اتوماتیک دو قلو : چون عمل شستشو در یک مخزن و عمل آبگیری از لباس های شسته شده در مخزن دیگر انجام می شود. این لباسشویی ها را دوقلو یا دو مخزنه می نامند. بدنه این لباسشویی ها اکثرا پلاستیکی است ،از اینرو فاقد المنت می باشند. قسمت شستشو عین قسمت شستشوی لباسشویی سطلی است. در مخزن دوم ، سیستم آبگیری از لباس های شسته شده همان سیستم موجود در لباسشویی های اتوماتیک است. لباس ها درون مخزن اصلی که همه سطح بدنه اش سوراخ کاری شده است ریخته شده و زمانیکه با فرمان تایمر موتور خشک کن براه می افتد، بر اثر نیروی گریز از مرکز آب لباس ها از طریق سوراخ های موجود روی مخزن اصلی به بیرون ریخته می شود.

 لباسشویی تمام اتوماتیک : تفاوت عمده این لباسشویی با انواع نیمه اتوماتیک آن است که حضور انسان و دخالتش در شستشوی لباس ،جزء راه اندازی ماشین، ضرورتی ندارد.کافیست که مصرف کننده ، لباس را به مقدار کافی و بر اساس مقدار مذکور در دفترچه راهنما درون ماشین قرار داده و پس از ریختن پودر درون جاپودری و باز نمودن شیر آب ورودی به ماشین، متناسب با جنس لباس، برنامه مورد نظر را انتخاب نماید و کلید اصلی ماشین را روشن کند.

نصب ماشین لباسشویی در شیراز

تعمیر ماشین لباسشویی و عیب یابی آن

تعمیر ماشین لباسشویی برندهای مختلف از جمله کنوود، ال جی، سامسونگ و …. تقریبا مشابه هم هست زیرا ساختار لباسشویی در برندهای مختلف یکی است و فقط کیفیت قطعات متفاوت میشود. در تعمیر ماشین لباسشویی ما باید موارد زیر را بدانیم:

  بررسی مدلهای مختلف لباسشویی از لحاظ توانایی و تکنولوژی ساخت

 نصب لباسشویی در شیراز و برطرف کردن اشکالات نصب

  شناخت اجزای تشکیل دهنده ماشین لباسشویی و طریقه کارایی هر یک

  نحوه تست و تعویض قطعات مکانیکی لباسشویی

 باز کردن برد لباسشویی جهت عیب یابی

   شناخت قطعات الکترونیک SMD که روی مدار لباسشویی است

کار با ابزارهای تعمیرات برد و مکانیک ماشین لباسشویی

  آشنایی با پنل ها و بردهای فرمان لباسشوئی

   عیب یابی آی سی های برد فرمان

    تعمیر مدار تغذیه لباسشویی

    آشنایی با کدهای خطا روی پنل لباسشویی دیجیتال

    تکنیک های عیب یابی برد شامل مسیریابی و ارتباط قطعات برد با مکانیک

    آموزش برنامه ریزی IC ماشین لباسشویی

     عیب یابی برد اینورتر

 نصب ماشین لباسشویی در شیراز

 تعمیر ماشین لباسشویی در شیراز

 تعمیر جاروبرقی در شیراز از آن دسته مواردی است که شما معمولا به آن فکر نمی کنید و فقط مواقعی به یاد آن می افتید که جارو برقی شما دچار مشکل می شود. ما در این مطلب سعی کرده ایم تا حدودی شما را با تعمیر جاروبرقی و عیب یابی آن اشنا کنیم.

جاروبرقی ها در شکل ها و انواع مختلف به بازار ارائه شده اند. اما ساختار کلی تمام جاروبرقی ها به یک شکل است. جاروبرقی ها از نظر ساختمان به دو قسمت کلی اجزا الکتریکی و مکانیکی تقسیم می شوند.اجزا الکتریکی خود شامل موتور و مدارهای الکتریکی و الکترونیکی می شوند. بدنه دستگاه و سیم جمع کن هم جز اجزا مکانیکی هستند. البته سیم جمع کن را به نوعی می توان عضو مشترک قطعات مکانیکی و الکترونیکی دانست.

تعمیر جاروبرقی در شیراز

 عیب یابی و تعمیر جاروبرقی در شیراز

تعمیر جاروبرقی معمولا شامل تعمیر و تعویض موتور، تعمیر و تعویض برد، تعویض خازن، تامین قطعات و لوازم جارو برقی ، تعویض شلنگ خرطومی، تعویض بلبرینگ موتور جاروبرقی می شود.

اما مواردی است که شما با دانستن آن ها میتوانید تا حدودی تعمیر جاروبرقی و عیب یابی آن را خودتان انجام بدهید. ما در زیر چند مورد از آن ها را برای شما بیان کرده ایم.

نصب ماشین لباسشویی در شیراز

 تعمیر ماشین لباسشویی در شیراز

  تعمیر جاروبرقی در شیراز

در تعمیر جاروبرقی مواقعی که جارو برقی روشن نمی شود موارد زیر را بررسی کنید.

· کلید قطع و وصل خراب است:

جارو را از برق جدا نموده و به وسیله اهم متر کلید را تست نمایید. اگر کلید روشن باشد عقربه عدد صفر و در حالت خاموش کلید عقربه بی نهایت را نشان خواهد داد. در غیر این صورت کلید را تعویض نمایید.

· عیب از سیم جمع کن است:

در اکثر موارد اینگونه دیده می شود که برق وارد سیم جمع کن شده ولی به سبب عدم اتصال شاخک های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره ، فاز یا نول و گاها هر دو وارد دستگاه نمی شوند ودر نتیجه جارو روشن نخواهد شد. جهت رفع عیب کافی است شاخک ها را کمی به حالت عمود نزدیک نموده ، سپس قرقره را بر روی آن ها قرار دهیم .در نتیجه این عمل حلقه های گردان برشاخک ها فشار وارد نموده و آن ها را به طرف پایین می راند. حالت فنری شاخک ها، ارتباط بین آن ها و حلقه های گردان را من بعد ایجاد خواهد نمود. تعمیر جاروبرقی در شیراز

· رله سوخته است:

در جارو هایی که مجهز به رله هستند تا مدار رله بسته نشود و کلید قدرت آن متصل نشود، جارو روشن نمی شود. برای تست رله بهترین روش آنست که سیم های متصل شده به کلید روی دسته جارو را ابتدا به وسیله اهم متر چک نمایید. سپس کلید روی دسته و در صورت سالم بودن آن ها خود رله را عملا آز مایش می کنیم، جارو را به برق متصل نموده و با یک پیچ گوشتی دسته عایق کلید قدرت رله را بندید. اگر جارو روشن نشد، عیب از رله نیست، اما اگر جارو روشن شد سیم های رابط رله و یا ساختمان داخلی اش آسیب دیده است. تعمیر جاروبرقی در شیراز

· موتور کاملا سوخته است:

اگر موتور کاملا سوخته باشد در حالت اتصال مستقیم برق به آن، روشن نخواهد شد زیرا بسیاری از پیچک های آرمیچر و همچنین پیچک های قطب ها کاملا سوخته اند. سوختن کامل موتور معمولا پس از مرحله نیم سوز شدن است. معمولا موتور ها در حالت نیم سوز مدتی به کار ادامه می دهند تا اینکه پیچک های بیشتری آسیب خواهند دید و ارتباط سری اجزاء موتور کاملا قطع می شود.

  تعمیر جاروبرقی در شیراز

موتور روشن می شود اما قدرت چندانی ندارد.

· کلکتور کثیف است:

جهت تمیز نمودن کلکتور بهترین روش استفاده از تینر های فرار قوی و یا بنزین است. توصیه می گردد برای تمیز کردن کلکتور از سمباده استفاده نکنید زیرا ممکن است ذرات مسی ساییده شده مابین شیار تیغه ها قرار گرفته و سبب اتصال آن ها به یکدیگر شود که در نتیجه آرمیچر خواهد سوخت. به هنگام شستشوی آرمیچر با مسواک و مواد فرار ، آرمیچر را به گونه ای در دست بگیرید که کلکتور بر روی زمین قرار گرفته و محور آرمیچر به طرف بالا باشد. چون ریختن مواد پاک کننده روی سیم پیچ ها به آن ها آسیب می رساند به همین سبب می بایست سیم پیچ ها نسبت به کلکتور در سطح بالاتری قرار داشته باشند.

· خرابی یاطاقان ها:

      آرمیچر به کمک یاطاقان ها قادر خواهد بود که براحتی بچرخد و اگر بلبرینگ ها یا بوش ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش دچار مشکل می شود. (اگر یاطاقان ها خراب شوند آرمیچر در حال چرخش با کفشک های قطب در گیر شده و صدای ناهنجاری را بوجود می آورد.) می توان با رویت سایش هسته فلزی آرمیچر که در نتیجه در گیری آرمیچر و کفشک های قطب است به شکل یاطاقان ها پی برد و بلافاصله نسبت به عیب اقدام نمود.

 تعمیر جاروبرقی در شیراز

مکش جارو ضعیف است.

· مشکل از ضعیف بودن موتور است.

·کیسه زباله پر شده است: کیسه را تخلیه نموده و اگر از نوع پارچه ای است در فواصل زمانی معین آن را بشویید تا ذرات غبار از منفذ های پارچه خارج گرد

.تعمیر جاروبرقی در شیراز

مزایای ماکروفر

تعمیر ماکروفر در شیراز  معمولا از جمله دغدغه های هر خانم خانه داری است. اکثر افرادی که از  ماکروفر استفاده می کنند، ترجیح می دهند که تعمیر ماکروفر در منزل صورت گیرد.  ما در این مطلب سعی کرده ایم مواردی را درباره تعمیر ماکروفر در شیراز برای شما توضیح دهیم. ما در ابتدا مزایا و معایب ماکروفر را بیان کرده ایم ، سپس عیب های رایج ماکروفر و راه حل های تعمیر ماکروفر را شرح داده ایم.

 استفاده از مایکروفر برای پخت غذا در حفظ ویژگی‌های مغذی مواد غذایی موثر است. مواد معدنی و ویتامین‌ها در این روش پخت نسبت به دیگر روش‌های پخت و پز بیشتر حفظ می‌شوند.تعمیر ماکروفر در شیراز

مایکروفر برای یخ زدایی مواد غذایی منجمد مثل گوشت، مرغ یا سبزیجات مطلوب است که در عرض چند دقیقه انجام می‌شود و یکی از ایمن ترین روش‌های یخ زدایی است.تعمیر ماکروفر در شیراز

از جمله معایب ماکروفر میتوان به این قضیه اشاره کرد که طبخ غذا در فرهای مایکروفر کوتاه است و میکروب‌هایی که احتمالا در غذا وجود داشته کشته نمی‌شوند و برای سلامتی می‌تواند مضر باشد.تعمیر ماکروفر در شیراز

 تعمیر ماکروفر و عیب یابی آن در شیراز

· گرم نکردن ماکروفر در شیراز

در صورتی که ماکروفر گرم نکند و به عبارتی، در مدت زمان ۳ دقیقه یک لیوان آب را جوش نیاورد باید بدانیم که ماکروفر دچار مشکل شده است. در این صورت احتمالات زیر وجود دارد که می بایست مورد بررسی قرار گیرد:
1. در ساعات پیک مصرف که دچار افت ولتاژ هستیم.
2. حجم غذا زیاد تر از ظرفیت ماکروفر  باشد.
3. غذایی که قصد گرم نمودن آن را داریم چرب باشد.
4. عدم هم زدن غذا های چرب و مایعات چرب هم چون شیر
5. چسبیدن بخشهایی از غذاها به دیواره های ماکروفر  و کثیف بودن آن

  

 · ماکروفر جرقه می زند

1.استفاده از ظروف فلزی موجب انعکاس امواج داخل ماکروفر شده و در نتیجه ماکروفر جرقه می زند.

 2. چرب بودن فضای داخلی دیواره های ماکروفر  موجب جرقه ماکروفر خواهد شد.
 
3. استفاده از ظروف شکسته و لب پر شده موجب جرقه ماکروفر می شود.

 تعمیر ماکروفر در شیراز

·  نچرخیدن سینی ماکروفر در شیراز

در صورتی که سینی ماکروفر نچرخد دلیل آن احتمالا یکی از موارد زیر خواهد بود:

1. چربی و غذای مانده در ریل و چرخ های زیر ظرف موجب عدم چرخیدن سینی ماکروفر خواهد شد.

2. در صورتی که عدم چرخش به دلیل سنگینی غذایی باشد که داخل ماکروفر قرار می گیرد، می بایست شفت آن تعویض گردد (شفت همان قطعه ای است که در محور اصلی یا همان مرکز سینی قرار می گیرد و در صورتی که قصد تعویض آن را داشته باشید می بایست به صورت عمود به بالا بکشید تا به راحتی جدا شود.)

·  چرا ماکروفر دود می کند؟

در صورتی که ماکروفر دود می کند، آن را در دو حالت پخت کانوکشن، گریل و حالت عادی استارت چک کنید، در صورتی که دود کردن ماکروفر فقط در حالت کانوکشن و گریل رخ داد نشان می دهد علت دود کردن چربی و کثیفی های دیواره های داخلی و شبکه بالایی ماکروفر است.

تعمیر ماکروفر در شیراز

· خاموش شدن ماکروفر در حین کار

۱در صورتی که دستگاه تو کار استفاده شود و ابعاد استاندارد رعایت نشود دستگاه بیش از اندازه گرم شده و دچار مشکل شده و به صورت اتوماتیک قطع می شود.
۲در صورتی که استفاده طولانی مدت از دستگاه ماکروفر داشته باشید احتمال پیش آمدن این موضوع طبیعی است.
۳کاهش ولتاژ و نوسان برق موجب قطع شدن مایکروویو می شود.
۴نزدیک بودن مایکروویو به گاز یا وسایل گرمایشی موجب گرم شدن بیش از حد سنسور مایکروویو شده و دستگاه به صورت اتومات خاموش می شود.
۵در برخی برنامه های پخت اتومات دستگاه بین برنامه پخت متوقف می شود تا اقدام به هم زدن، جا به جایی و پشت و رو نمودن آن کنید، این موضوع جزو ایرادات ماکروفر نیست.