تعمیر گیربکس

میانگین قیمت تعمیر گیربکس

میانگین قیمت سرویس و تعمیر پکیج
130،000

تومان

80،000

تومان

60،000

تومان

40،000

تومان

قیمت تعمیر گیربکس در بازار شیراز،اصفهان،تهران و … چقدر است؟

برای اطلاع از هزینه “تعمیر گیربکس” با پاسخ به چند سوال کوتاه، از بهترین تعمیرکار به رایگان قیمت بگیرید

یا همین حالا با شماره 09032226910 تماس بگیرید
اگر قصد ثبت سفارش تعمیر گیربکس در اپلیکیشن شهر سرویس دارید، می توانید همین الان آن را نصب کنید.
دانلود اپلیکیشن درخواست خدمات شیراز سرویس
دانلود از بازار
دانلود اپلیکیشن درخواست خدمات شیراز سرویس
دانلود از گوگل
نسخه تحت وب اپلیکیشن شیراز سرویس
نسخه تحت وب

تعمیر گیربکس را به متخصصش بسپار

نیاز به تعمیر گیربکس یکی از مواردیست که هر راننده حرفه‌­ای حداقل یک بار با آن مواجه شده است. تعمیر گیربکس 206، تعمیر گیربکس پژو، تعمیر گیربکس پراید و یا هر ماشین دیگری، به واسطه وظیفه مهم آن در خودرو‌ها اهمیت بالایی دارد. گیربکس، در واقع بخشی اصلی در سیستم انتقال قدرت خودروست که اگر به درستی عمل نکند، حرکت خودرو را با مشکل مواجه خواهد کرد.

اگر شما نیز به تعمیر گیربکس صنعتی یا تعمیر گیربکس اتوماتیک احتیاج پیدا کرده­‌اید، و یا به دنبال هزینه تعمیر گیربکس 206 تیپ 2 و هزینه تعمیر گیربکس پراید هستید، با “شهر سرویس” در ادامه این مطلب همراه باشید.

قیمت تعمیر گیربکس چگونه تعیین می‌­شود؟

اگر به موقع متوجه مشکلات شوید، هزینه تعمیر گیربکس 206 تیپ 2 و سایر خودرو‌ها چندان بالا نخواهد بود. اما اگر به موقع متوجه ایراد سیستم نشوید و برای تعمیر گیربکس صنعتی یا تعمیر گیربکس اتوماتیک به تعمیرکار مراجعه نکنید، ممکن است گیربکس خودرو با مشکلات بزرگتری روبه‌­رو شده و هزینه تعمیر آن به چند میلیون تومان نیز برسد. همچنین، برای کاهش هزینه تعمیر گیربکس بهتر است به سراغ متخصصین مجاز و باتجربه بروید.

در حالت کلی، هزینه تعمیر گیربکس 206 تیپ، هزینه تعمیر گیربکس پراید و… به نوع خرابی گیربکس بستگی دارد که در ادامه آن‌‌ها را بررسی خواهیم کرد. برای مثال، هزینه تعمیر گیربکس 206 تیپ 2 در صورتی که شامل تعویض روغن و فیلتر باشد، مطمئنا از هزینه تعمیر اجزای داخلی آن کمتر است. اگر تمایل دارید هزینه تعمیر گیربکس را دقیق ­تر ارزیابی کنید، درخواست تعمیر گیربکس را در اپلیکشن “شهر سرویس” ثبت کنید. شما می­‌‌توانید بدون نهایی کردن سفارشتان، از هزینه پایانی که توسط متخصصان پیشنهاد می­‌‌شود، مطلع شوید.

مزایای استفاده از تعمیر گیربکس چیست؟

فراموش نکنید که اگر به موقع برای تعمیر گیربکس خودروی خود اقدام نکنید، ممکن است گیربکس شما به اصطلاح بسوزد و نیاز به تعویض داشته باشد. طبیعتا، هزینه تعمیر گیربکس 206، تعمیر گیربکس پژو، هزینه تعمیر گیربکس پراید و یا هر ماشین دیگری نسبت به هزینه تعویض آن بسیار کمتر است.

شما با استفاده از خدمات تعمیر گیربکس صنعتی و تعمیر گیربکس اتوماتیک در محل در بازار آنلاین “شهر سرویس”، به چندین فرد مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید؛ می­‌‌توانید اطلاعات و سوابق کاری هر یک از متخصصان را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کار‌های قبلی آن‌ها مشاهده کنید؛ و از هزینه تعمیر گیربکس پژو و خودرو‌های دیگر قبل از نهایی کردن درخواست مطلع شوید. پیگیری تیم پشتیبانی “شهر سرویس” برای بررسی روند اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

آشنایی با ساختمان داخلی گیربکس‌­‌ها

پیش از آنکه ایرادات و دلایل نیاز به تعمیر گیربکس را معرفی کنیم، بد نیست که به ساختمان داخلی آن‌ها آشنا شویم. اگر ندانیم ساختمان داخلی یک گیربکس از چه اجزایی تشکیل شده و کاری که گیربکس در خودرو انجام می­‌‌دهد چیست، نمی‌­توانیم ایراد‌های آن را نیز پیدا کنید. گیربکس ‌ها به 2 دسته تقسیم می­‌‌شوند که ساختمان داخلی هر دسته با دیگری تفاوت­‌‌هایی دارد.

1. ساختار و تعمیر گیربکس دستی

گیربکس‌­‌های دستی نخستین سیستم جعبه دنده طراحی شده در صنعت خودرو سازی دنیا هستند. این سیستم به مرور زمان کامل‌­تر شد تا به صورت امروز درآمد. جعبه دنده­‌‌های اصلی از جنس فولاد و چدن ساخته می­‌‌شوند. اجزای داخلی آن‌ها یک محور چرخ­ دنده مرکزی به همراه تعدادی چرخ ­دنده دیگر است که وظیفه انتقال قدرت از موتور ماشین به چرخ‌­‌های ماشین را بر عهده دارند.

تعویض دنده در گیربکس­‌‌های دستی به کمک دسته دنده و کلاچ انجام می­‌‌شود. همچنین، به این خاطر اینکه گیربکس‌­‌ها سیستمی هیدرولیک به حساب می‌­آیند، برای روان­سازی و جلوگیری از ضربه خوردن قطعات، خوردگی اجزا، و بهبود کارایی آن باید از روغن گیربکس استفاده کرد. هزینه تعمیر گیربکس دستی به خاطر سادگی اجزای آن معمولا از هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک کمتر است.

 

2. تعمیر گیربکس اتوماتیک و ساختار آن

ساختمان داخلی گیربکس اتوماتیک کمی پیچیده‌­تر از گیربکس دستی است. تعویض دنده در گیربکس اتوماتیک با استفاده از یک مغز متفکر داخلی صورت می­‌‌گیرد. این سیستم کامپیوتری با تحلیل سرعت ماشین و قدرت موتور، دنده را به صورت خودکار تعویض کرده، و به راننده کمک می‌­کند تا با خیالی آسوده رانندگی کند. اغلب خودروساز‌های مطرح جهان نیز امروزه در طراحی خودرو از گیربکس اتوماتیک استفاده می­‌‌کنند.

اجزای اصلی گیربکس اتوماتیک شامل مبدل گشتاور گیربکس، پمپ روغن گیربکس، چرخ دنده­‌‌های ارتباط­ دهنده گیربکس با چرخ‌­‌ها­، سنسور داخلی و کامپیوتر کنترل ­کننده گیربکس است. البته در برخی از گیربکس­‌‌های اتوماتیک از 2 گشتاور استفاده می­‌‌شود (برای دنده­دهی سریع­تر و بهتر). هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک به دلیل حساسیت بیشتر و ساختمان پیچیده­‌تر، از هزینه تعمیر گیربکس­‌‌های دستی بیشتر است.

 

دلایل نیاز به تعمیر گیربکس

برای بررسی هزینه تعمیر گیربکس 206 تیپ 2، هزینه تعمیر گیربکس پراید و…، می‌­توانیم ایرادات آن‌‌ها را دسته‌­بندی و به طور خلاصه به هرکدام از آن‌‌ها اشاره کنیم.

1. تعویض روغن گیربکس

تعویض روغن گیربکس از مشکلات این سیستم نیست، ولی بی­ توجهی به آن قطعا می­‌‌تواند گیربکس را به مشکلات جدی مواجه کند. هزینه تعمیر گیربکس پژو یا ماشین‌­‌های دیگر برای تعویض روغن گیربکس نسبت به هزینه تعمیرات دیگر بسیار ناچیز است. روغن گیربکس را باید در زمان­‌‌های مشخصی تعویض کرد. توجه داشته باشید که استفاده از روغن‌­‌های ارزان ممکن است به گیربکس صدمه بزند.

2. تقه زدن گیربکس اتومات

وقتی ساختمان داخلی گیربکس اتوماتیک با مشکلی روبه‌­رو شود، خودرو بیهوده گاز خورده و بد دنده می­‌خورد. در این حالت، راننده احساس می­‌کند که به ماشین و گیربکس آن ضربه­‌‌های کوچکی (تقه) وارد می­‌شود که نشان­ دهنده خرابی بخشی از گیربکس خودروست. در این زمان‌‌ها بدون فکر کردن به هزینه تعمیر گیربکس باید هرچه سریع‌تر به تعمیرکاری با تجربه مراجعه کرد.

3. تعویض فیلتر گیربکس

هزینه تعمیر گیربکس صنعتی و تعمیر گیربکس اتوماتیک در زمان تعویض فیلتر بسیار پایین است؛ اما می­‌تواند جلوی خرابی­‌های بزرگی را بگیرد. وظیفه فیلتر در گیربکس پالایش روغن گیربکس است. اگر فیلتر درست عمل نکند، روغن آلوده شده و به مرور زمان باعث تخریب چرخ ­دنده­‌ها و محور اصلی گیربکس می­‌شود. زمان تعویض فیلتر با توجه به دفترچه راهنمای آن و بررسی روغن قابل تشخیص است.

4. خرابی سنسور در گیربکس اتوماتیک

گاهی واحد کامپیوتری گیربکس­‌های اتوماتیک ممکن است دچار عیب و ایراداتی شود. تشخیص این موضوع بسیار ساده است. اگر سیستم سنسور ایراد داشته باشد، معمولا چراغ گیربکس روشن می­‌شود. هزینه تعمیر گیربکس پژو در زمان خرابی سنسور هم زیاد بالا نیست و به سادگی تعمیر می­‌شود.

نحوه انتخاب بهترین متخصص تعمیر گیربکس

اگر به دنبال استفاده از خدمات تعمیر گیربکس در شهر خود هستید، درخواست خود را در “شهر سرویس” به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ثبت کنید؛ از بهترین متخصصین تعمیر گیربکس صنعتی و تعمیر گیربکس اتوماتیک پیشنهاد قیمت بگیرید؛ پروفایل آن‌ها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کار‌های قبلی آن‌ها بخوانید، و ن‌هایتا بهترین متخصص را برای تعمیر گیربکس انتخاب کنید.

با نصب اپلیکیشن درخواست آنلاین خدمات شهر سرویس

با ثبت درخواست برای بیش از 200 خدمت متنوع به صدها متخصص حرفه ای و کارآزموده و گزینش شده دسترسی خواهید داشت. در 3 گام متخصص مورد نظر خود را پیدا کنید و یک خدمت را آسان دریافت کنید.

از میان نظر مشتریان در خصوص متخصصین تعمیر گیربکس
4.2/5
خیلی خوش قول قول بودن و کار رو سریع انجام دادن
تعمیر گیربکس
4.8/5
خیلی راضی بودم از سرعت عمل و رفتارشون
تعمیر گیربکس
4.3/5
قیمت منصفانه و و خوش برخورد
تعمیر گیربکس

مجله “شهر سرویس”

بیشتر بدانید و بهتر زندگی کنید

مجله شیراز سرویس