تعمیر و نگهداری موتورخانه

میانگین قیمت تعمیر و نگهداری موتورخانه

میانگین قیمت سرویس و تعمیر پکیج
250،000

تومان

180،000

تومان

90،000

تومان

60،000

تومان

قیمت تعمیر و نگهداری موتورخانه در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از “تعمیر و نگهداری موتورخانه” با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصین به رایگان قیمت بگیرید

یا همین حالا با شماره 09032226910 تماس بگیرید
اگر قصد ثبت سفارش تعمیر و نگهداری موتورخانه در اپلیکیشن شهر سرویس دارید، می توانید همین الان آن را نصب کنید.
دانلود اپلیکیشن درخواست خدمات شیراز سرویس
دانلود از بازار
دانلود اپلیکیشن درخواست خدمات شیراز سرویس
دانلود از گوگل
اپلیکیشن شهر سرویس
نسخه تحت وب

نگهداری و تعمیر موتورخانه را به متخصصش بسپار

نگهداری موتورخانه و تعمیر موتورخانه یکی از موضوعات مهم در مدیریت ساختمان است و یکی از خدمات پردرخواست “شهر سرویس” به شمار می‌آید. تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات، طبق دستورالعمل نگهداری موتورخانه انجام می‌شود. اکنون اگر برای تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه به کمک یک تعمیرکار تاسیسات موتورخانه نیاز دارید، روی ما حساب کنید. اکنون خدمات نگهداری و تعمیر موتورخانه شوفاژ را از طریق فرم سفارش، ثبت کنید تا به بهترین تعمیرکاران موتورخانه شوفاژ دسترسی داشته باشید. 

تعمیر موتور خانه

قیمت تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه چقدر است؟

قیمت تعمیر موتورخانه شوفاژ چقدر است؟ هزینه نگهداری موتورخانه شوفاژ چگونه تعیین می‌شود؟ آیا می‌توان قبل از درخواست خدمات تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه از قیمت‌ها مطلع شد؟

قبل از پاسخ به این پرسش‌ها لازم است بگوییم که تمامی قیمت گذاری‌ها برای تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه از سوی کارشناسان بررسی می‌شود. هچنین قیمت تعمیر موتورخانه کاملا شفاف است چرا که شما بعد از اینکه فرم سفارش را پر کردید هر یک از تعمیرکاران تاسیسات موتورخانه مبلغی را پیشنهاد می‌دهند که به هیچ وجه بعد از اتمام تعمیر موتورخانه تغییر نمی‌کند.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه

هزینه نگهداری موتورخانه متناسب با مواردی همچون حجم و مساحت موتورخانه، متراژ ساختمان و تعداد طبقات، قدمت تاسیسات موتورخانه و مواردی که باید سرویس شود تعیین می‌شود. هزین نگهداری موتورخانه می‌تواند از مبلغ شارژ ساختمان جمع آوری شود. اما هزینه‌های مربوط به تعمیر موتورخانه به مشکلاتی که برای موتورخانه پیش آمده است وابسته است. زیرا قطعاتی که باید تعمیر و یا تعویض شود هزینه‌های متفاوتی دارند.

تعمیر موتور خانه

چرا بهتر است تعمیر موتورخانه را به تعمیرکاران “شهر سرویس” سپرد؟

تعمیر موتورخانه یکی از موارد بسیار تخصصی است. با توجه به آن که قلب تپنده هر خانه‌ای، موتورخانه است؛ تعمیر موتورخانه توسط فردی نامتخصص می‌تواند هزینه‌های بسیاری را به شما وارد کند. بهره از یک متخصص توانا در تعمیر موتورخانه، راهی است که علاوه بر تعمیر موتورخانه، شما عزیزان از عوارض جانبی تعمیر موتورخانه توسط فردی نامتخصص به دور خواهید ماند.

از آن جهت هم که پیدا کردن یک تعمیرکار تاسیسات موتورخانه کار سختی است پس از طریق فرم سفارش خود را کنید تا به بهترین تعمیرکاران شهر خود دسترسی داشته باشید.

تعمیر موتورخانه شوفاژ را به “شهر سرویس” بسپارید

تعمیر موتورخانه شوفاژ، همانند تعمیر موتورخانه است. هیچ تفاوتی میان موتورخانه و موتورخانه شوفاژ وجود ندارد. به تبع شما عزیزان در صورت درخواست تعمیر موتورخانه شوفاژ، از همان خدمات تعمیر موتورخانه بهره خواهید برد و تفاوتی میان تعمیر موتورخانه شوفاژ و تعمیر موتورخانه نخواهید دید.

تعمیر موتور خانه

چک لیست تعمیر و نگهداری موتورخانه

در ادامه، بخشی از چک لیست لازم برای بررسی موارد متفاوت در نگهداری و تعمیرات تخصصی موتورخانه آمده است.

 • بررسی نحوه عملکرد فتوسوییچ
 • بررسی نحوه عملکرد پمپ وکیوم
 • بررسی نحوه عملکرد منبع پر کننده خطِ شیلد
 • بررسی نحوه عملکرد شناور پر کننده برج
 • بررسی نحوه عملکرد تسمه فن برج
 • میزان سختی آب
 • تعمیر پمپ آب موتورخانه
 • بررسی نحوه عملکرد سختگیر آب
 • بررسی نحوه عملکرد آگوستات‌های دیگ
 • بررسی نحوه عملکرد فشار آبِ خط ژنراتور
 • بررسی نحوه عملکرد ارتعاشات پمپ 
 • بررسی نحوه عملکرد مشعل و شعله حاصله
 • تراز بودن محور پمپ‌ها با یکدیگر

خدماتی که ذیل تعمیر و نگهداری موتور خانه، به شما ارائه می‌شود:

 • سرویس و تعمیر پمپ شوفاژ
 • تعمیر پمپ آب موتورخانه
 • تعمیر مشعل و سرویس مشعل
 • تعمیر دیگ فولادی و تعمیر دیگ آبگرم
 • تعویض لوله آتشخوار دیگ بخار و دیگ آبگرم
 • سیم پیچی و تراشکاری پمپ سیرکولیشن شوفاژ
 • نصب اینورتر برای پمپ‌های سه فاز (راه انداز نرم)
 • تعمیر دیگ شوفاژ و تعویض پره دیگ چدنی شوفاژ
 •  اجرای موتور خانه، تعمیرات موتور خانه و نگهداری موتور خانه
 • تعمیر موتور خانه، نصب شوفاژ، چیلر تراکمی و نگهداری استخر
 • تعمیر پمپ آب (پمپ فشار آب ساختمان، پمپ پنتاک و پمپ چینی)
 • تعمیر تابلو برق موتور خانه و تاسیسات مرکزی (کنتاکتور و بی متال و کنترل فاز و غیره)
 • نصب موتور خانه، نصب و راه اندازی موتور خانه، تاسیسات ساختمان و لوله کشی آب و فاضلاب
 • تعویض کوپلینگ پمپ شوفاژ (کوپلینگ زنجیری پمپ شوفاژ و کوپلینگ لاستیکی پمپ) و پمپ آبرسانی
تعمیر موتور خانه

موتورخانه چیست؟

موتورخانه چیست؟ تعمیرات موتورخانه چگونه است؟ طرز کار موتورخانه چگونه است؟ سیستم موتورخانه چگونه کار می‌کند؟ چگونه می‌توان موتورخانه شوفاژ را بهینه کرد؟

این‌ها رایج ترین سوالاتی است که افراد برایشان پیش آمده است. به همین دلیل ما در ادامه مقاله به شرح طرز کار موتورخانه و اینکه موتورخانه چیست و چگونه کار می‌کند پرداخته‌ایم. پس در ادامه همراه ما باشید تا قبل از هر چیز بیشتر در مورد موتورخانه، تعمیر و نگهداری آن بدانید.

 

طرز کار موتورخانه چگونه است؟

در ساختمان‌ها تمامی تجهیزات تاسیساتی سیستم به یک فضا انتقال داده می‌شود که کنترل و تعمیر آن‌ها را آسان تر می‌کند. به محل قرار گرفتن این تجهیزات، موتورخانه می‌‌گویند. در واقع موتورخانه معمولا به دستگاه‌های مکانیکی و کنترل کننده‌های الکتریکی، اختصاص داده می‌شود. معمولا محل قرار گیری موتورخانه‌ها در زیر زمین خانه است و در محل‌ها و ساختمان‌های بزرگ تر معمولا این فضا در خارج از ساختمان قرار دارد و آن هم به دلیل سنگینی تاسیسات و سر و صدای زیادی است که تولید می‌کنند. 

معمولا هدف تجهیزاتی که در موتورخانه هستند، تهویه مطبوع و گرمایش ساختمان است. در سیستم‌های تهویه مطبوع و گرمایش، روش‌های متعددی به کار گرفته می‌شود و بنا بر هر کدام از این روش‌ها تجهیزات متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در موتورخانه‌ها اجزای زیادی از قبیل وسائل تولید حرارت مثل دیگ‌ها، چیلرها، مشعل، لوله‌ها انتقال و غیره وجود دارند که هر کدام کار خاصی را انجام می‌دهند.

تعمیر موتور خانه

وسایل تبادل و توزیع گرما و سرما

آب، بخار و یا هوا، بعد از عبور از شبکه‌های انتقال به وسائل توزیع گرما و سرما رسیده و تهویه مطبوع محیط را فراهم می‌آوردند. وسائل توزیع سرما و گرما در اینجا فن کویل و هوا ساز می‌باشد. از فن کویل برای گرمایش در زمستان و هم برای سرمایش در تابستان مورد استفاده می‌شود. آب سرد و گرمی که در دستگاههای مولد انرژی تولید می‌شود توسط پمپ و شبکه لوله کشی به فن کویل رسیده و پس از عبور از کویل‌های پره دار به وسیله وزش اجباری هوا روی کویل‌ها، سرما و گرما را به محیط می‌دهد.

بهینه سازی موتورخانه چگونه است؟

موتورخانه‌ها معمولا فضاهایی هستند که انرژی زیادی را تولید می‌کنند و در این میان موتورخانه باید به نحوه طراحی آن‌ها توجه خاصی کرد تا از اتلاف انرژی توسط آن‌ها جلوگیری شود. تعمیر و نگهداری موتورخانه تاسیسات یکی از اقداماتی است که در جهت بهینه سازی موتورخانه انجام می‌شود. بعضی از نکاتی که باید به آن توجه کرد عبارتند از:

 • تنظیم موتورخانه
 • رسوب زدایی و شستشوی دیگ
 • تطابق دیگ و مشعل در موتورخانه
 • نصب دمپر بارومتریک عایق‌کاری لوله و دیگ
 • نصب سیستم کنترل محیطی هوشمند موتورخانه

بهترین شرکت تعمیر موتورخانه:

همان طور که گفتیم شما در “شهر سرویس” می‌توانید با ثبت درخواست رایگان، به بهترین شرکت‌های تاسیساتی در زمینه تعمیر و نگهداری موتورخانه در شهر خودتان دسترسی داشته باشید. 

نحوه ثبت سفارش تعمیر موتورخانه و نگهداری موتورخانه

جهت ثبت سفارش تعمیر موتورخانه و همچنین نگهداری موتورخانه می توانید درخواست تعمیر موتورخانه و یا نگهداری موتورخانه خود را در وب سایت و یا اپلیکیشن شهر سرویس ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست متخصصین فعال در “شهر سرویس” درخواست شما را مورد بررسی قرار می دهند. با توجه به اطلاعاتی که در هنگام ثبت درخواست وارد نموده اید. برای شما چند قیمت پیشنهادی توسط چند متخصص ارسال می شود. پس از دریافت قیمت پیشنهادی شما می توانید به پروفایل هر یک از متخصصین مراجعه نموده و از میزان تخصص و مهارت وی اطلاعات خوبی به دست آورید.

همچنین با مطالعه نظرات و پیشنهادات مشتریان قبلی می توانید از نحوه عملکرد وی اطمینان حاصل نمایید و از میان آن‌ها، بهترین متخصص نگهداری موتورخانه تاسیسات را انتخاب نمایید.

با نصب اپلیکیشن درخواست آنلاین خدمات شهر سرویس

با ثبت درخواست برای بیش از 200 خدمت متنوع به صدها متخصص حرفه ای و کارآزموده و گزینش شده دسترسی خواهید داشت. در 3 گام متخصص مورد نظر خود را پیدا کنید و یک خدمت را آسان دریافت کنید.

خدمات مشابه در بازار "شهر سرویس"

از میان نظر مشتریان در خصوص متخصصین تعمیر و نگهداری موتورخانه
3/5
برخورد خوب و کار حرفه ای
حسین فیروزپور
تعمیرکار موتورخانه
4.8/5
بسیار خوش قول،با اخلاق و متعهد بودند.
بهنام مختاری
تعمیرکار موتورخانه
4.3/5
بسیار عالی منصف کار بلد
سجاد فتحی
تعمیرکار موتورخانه

مجله “شهر سرویس”

بیشتر بدانید و بهتر زندگی کنید

مجله شیراز سرویس